Zarezerwuj pokój i zobacz turkusowe jezioro! Tylko w Mędzyzdrojach.

turkusowe34

Jezioro szmragdowe

Międzyzdroje to nadmorska miejscowość wypoczynkowa, która oferuje wczasowiczom wiele ciekawych atrakcji, o których nie wszyscy wiedzą. Piękno krajobrazu, nieodkryte perełki przyrodnicze zapierają dech w piersi i pozostają w naszej pamięci na długo. W okolicy naszego pensjonatu znajduje się Jezioro Szmaragdowe, inna nazwa to Jezioro Turkusowe jest położone na terenie Wolińskiego Parku Narodowego we wsi Wapnica.

Nieprzeciętna barwa

Niesamowite wrażenie robi turkusowa barwa wody i dzięki temu jest uważane za najpiękniejsze jezioro wyspy Wolin. Jako ciekawostkę należy wspomnieć, iż wyjątkowy kolor tego akwenu wodnego wiąże się z białym, wapiennym dnem, które pozostało po działającej do połowy ubiegłego stulecia odkrywkowej kopalni kredy. Odbijające się słońce w tafli wody, w której znajdują się związki wapnia nadaje przepiękny turkusowy kolor.


Zobacz również:
Atrakcje urlopowe w Międzyzdrojach Sprawdź jak zarezerwować nocleg Muzeum przyrodnicze


Geologia

Warto nadmienić, że jest to sztucznie stworzony zbiornik, a jego powierzchnia wynosi 6,74 ha. Interesującą informacją jest fakt, że dno jeziora leży poniżej poziomu morza, czyli zachodzi tu zjawisko kryptodepresji. Najpiękniejszy widok na Jezioro Turkusowe rozpościera się z Piaskowej Góry, gdzie umiejscowiony jest punkt widokowy. Dodatkowo otocznie gęstego, pachnącego lasu oraz śródziemnomorskiej roślinności powoduje, iż jest to miejsce godne polecenia i nie bez powodu przyciąga wielu turystów.

Turystyka

Dlatego jeżeli planujesz wakacje w Międzyzdrojach, udaj się koniecznie nad Jezioro Szmaragdowe i na własne oczy zobacz to urokliwe miejsce. Międzyzdroje oferują doskonałe warunki mieszkaniowe, posiadamy świetnie wyposażone kwatery dla wypoczywających kuracjuszy. Gwarantujemy udany wypoczynek zarówno dla turystów lubiących aktywny wypoczynek, jak i dla rodzin z dziećmi. Zarezerwuj pokój w naszym pensjonacie i ciesz się widokiem pięknego Jeziora Turkusowego już w to lato!