Nasze kwatery w Międzyzdrojach stanowią doskonałą bazę wypadową do długich spacerów

wolinski-park-narodowy Międzyzdroje to nie tylko plaża i morze Jeżeli szukasz miejscowości nad polskim morzem, która zapewni wiele atrakcji, zarówno Tobie, jak i Twojej rodzinie zaplanuj wakacje w Międzyzdrojach. Jeżeli zatrzymacie się w naszym pensjonacie, dokładnie poinformujemy Was, co warto zobaczyć, gdzie się udać, aby jak najpełniej wykorzystać długo wyczekiwany urlop. Międzyzdroje oprócz pięknych plaż, ma do zaoferowania turystom dostęp do przepięknej przyrody, gdyż w niedalekiej odległości znajduje się Woliński Park Narodowy, który został wydzielony w 1960 roku.


Zobacz również:
Zarezerwuj pokój w Miedzyzdrojach Inne atrakcje dla wczasowiczów w Międzydrojach Muzeum przyrodnicze


Widok zapierający dech Zobaczycie tutaj piękny odcinek wybrzeża klifowego oraz wyspiarską deltę rzeki Świny. Woliński Park Narodowy jest porośnięty świetnie zachowanym lasem bukowym, a także zaobserwujecie wiele innych ciekawostek przyrodniczych, takich jak wyjątkowe kwiaty i krzewy. Wolinski_Park_Narodowy_szlak

Aktywna forma spędzania czasu Warto podkreślić, że jest to pierwszy w Polsce park morski. WPN daje turystom wiele możliwości aktywnego spędzenia czasu. Przede wszystkim są to piesze wędrówki wyznaczonymi szlakami, które prowadzą do zapierających dech w piersi punktów widokowych. Opracowane szlaki turystyczne zostały przygotowane w taki sposób, aby zapewnić dostęp do najpiękniejszych i najciekawszych zakamarków Parku.

Szlak brzegiem Bałtyku Na szlakach znajdują się tablice informacyjne, co podnosi walory edukacyjne samodzielnej wyprawy. Najpopularniejszym szlakiem jest Szlak Czerwony, którego inna nazwa to „Szlak brzegiem Bałtyku”. Warto nadmienić, że, mimo, iż Szlak mierzy 19 kilometrów, trasa została zorganizowana w taki sposób, aby wędrowcy mogli, sami zdecydować o ewentualności skrócenia swojej wyprawy, poprzez ominięcie niektórych etapów. Warto na pewno zobaczyć jeden z lepszych punktów widokowych, który mieści się przy wzgórzu Kawcza Góra. Zapraszamy do eksplorowania terenów, które raz odkryte, na zawsze pozostaną w Waszej pamięci, dlatego często będziecie wracać w nasze strony.