Festiwal Gwiazd Międzyzdroje

Międzyzdroje są od dawna “wakacyjną stolicą kultury i sztuki”. To miasto festiwali, filmu i inspiracji rozmaitych artystów.

Imprezy organizuje Międzynarodowy Dom Kultury, skądinąd mieszczący się w zabytkowym XIX-wiecznym budynku, oddalony od Pensjonatu Międzyzdroje o niecały kilometr.

Skąd rosnąca popularność Festiwalu Gwiazd?

Sukces Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach wyrasta z jego fundamentalnych założeń – organizatorzy przygotowali imprezy otwarte artystycznie i wzbogacone duchowo, które prezentują najciekawsze dokonania artystyczne, tworzą niepowtarzalną atmosferę i łączą różne środowiska kulturalne.

Jest jeszcze Aleja Gwiazd, autorstwa prof. Adama Myjaka, będąca symboliczny hołd składany ludziom sztuki – za wyznaczanie horyzontów, uczenie wrażliwości i wznoszenie się ponad codzienność. Najcenniejsze jest to, że festiwale na stałe wrosły w pejzaż naszej nadmorskiej miejscowości. Kontynuując tradycję i wyrażając głęboki szacunek dla uczestników imprez, chcielibyśmy każdego roku zaprosić wszystkich do spędzenia urlopu, w miejscu gdzie jest Promenada Gwiazd, gdzie niezmiennie błyszczą odciski dłoni znanych artystów polskich.

Od pierwszego Festiwalu Gwiazd do dzisiaj

Pierwszy Festiwal Gwiazd odbył się w roku 1996. Pomysł na jego stworzenie wyszedł od Waldemara Dąbrowskiego, który na pogrzebie Krzysztofa Kieślowskiego zobaczył niekończący się tłum fanów i artystów.

Organizatorzy pierwszej edycji Festiwalu Gwiazd postawili na nim dwie pieczątki, z nazwiskami Felliniego i Kieślowskiego, wyznaczając poziom i charakter tej, a także następnych imprez. Następny odbywał się pod hasłem „Europa, Europa”, z dwoma nazwiskami: Wisławy Szymborskiej i Andrzeja Wajdy. Trzeci Festiwal Gwiazd wybrał sobie hasła monumentalne: Adama Mickiewicza i sztukę aktorską. Kolejne edycje przyniosły takie tematy, jak: Fryderyk Chopin i różnorodna obecność jego dzieła we współczesnej kulturze, czy obchody Roku Gombrowiczowskiego.

Festiwal Gwiazd gromadzi artystów i intelektualistów, którzy spotykają się w wakacyjnej atmosferze, by kształtować tożsamość swojego środowiska.

Jak zarezerwować pokój?