Zarezerwuj pokój i zobacz turkusowe jezioro! Tylko w Mędzyzdrojach.

Niesamowite wrażenie robi turkusowa barwa wody i dzięki temu jest uważane za najpiękniejsze jezioro wyspy Wolin.

Jezioro szmragdowe

Międzyzdroje to nadmorska miejscowość wypoczynkowa, która oferuje wczasowiczom wiele ciekawych atrakcji, o których nie wszyscy wiedzą. Piękno krajobrazu, nieodkryte perełki przyrodnicze zapierają dech w piersi i pozostają w naszej pamięci na długo. W okolicy naszego pensjonatu znajduje się Jezioro Szmaragdowe, inna nazwa to Jezioro Turkusowe jest położone na terenie Wolińskiego Parku Narodowego we wsi Wapnica.

Nieprzeciętna barwa
Jako ciekawostkę należy wspomnieć, iż wyjątkowy kolor tego akwenu wodnego wiąże się z białym, wapiennym dnem, które pozostało po działającej do połowy ubiegłego stulecia odkrywkowej kopalni kredy. Odbijające się słońce w tafli wody, w której znajdują się związki wapnia nadaje przepiękny turkusowy kolor.

Geologia

Warto nadmienić, że jest to sztucznie stworzony zbiornik, a jego powierzchnia wynosi 6,74 ha. Interesującą informacją jest fakt, że dno jeziora leży poniżej poziomu morza, czyli zachodzi tu zjawisko kryptodepresji. Najpiękniejszy widok na Jezioro Turkusowe rozpościera się z Piaskowej Góry, gdzie umiejscowiony jest punkt widokowy. Dodatkowo otocznie gęstego, pachnącego lasu oraz śródziemnomorskiej roślinności powoduje, iż jest to miejsce godne polecenia i nie bez powodu przyciąga wielu turystów.

Turystyka

Dlatego jeżeli planujesz wakacje w Międzyzdrojach, udaj się koniecznie nad Jezioro Szmaragdowe i na własne oczy zobacz to urokliwe miejsce. Międzyzdroje oferują doskonałe warunki mieszkaniowe, posiadamy świetnie wyposażone kwatery dla wypoczywających kuracjuszy. Gwarantujemy udany wypoczynek zarówno dla turystów lubiących aktywny wypoczynek, jak i dla rodzin z dziećmi. Zarezerwuj pokój w naszym pensjonacie i ciesz się widokiem pięknego Jeziora Turkusowego już w to lato!

Jak zarezerwować pokój?